День народження Тараса Шевченка

9 березня 1814 року народився національний геній і пророк, духовний батько українства Тарас Григорович Шевченко.

Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, а живописна – приблизно 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Тож навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу.

Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. З чого черпають сили й надії. У глибини майбутнього посилав він свої непорушні заповіти синам свого народу, і серед цих заповітів перший і останній:

Свою Україну любіть,

Любіть її... во время люте,

В остатню тяжкуюминуту

За неї Господа моліть.

До дня народження Т.Г.Шевченка вся наша шкільна родина  взяла активну участь у онлайн-флешмобі#Шевченку207:

1. Педагогічний колектив нашої школи прочитав поему «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

2. Учні 9 класу декламували поезію «Ну що б, здавалося, слова...».

3. Великі слова Великого Кобзаря...

"Мені однаково, чи буду"

(10 клас).

4. Думи мої, думи мої"  (Дмитро Захарчук 7-А клас).

5. Вірш Тараса Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий" англійською мовою читала  учениця 10 класу Гуменюк Анна.

6. Ансамбль "Мереживо душі" виконав пісню "Вітер з гаєм розмовляє"(слова Т. Г. Шевченка).

07.04.2021 | Aдмін