День рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили наші попередники. Вона є душею нації, її генетичним кодом. У її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається народ.

Соціальні функції мови надзвичайно широкі. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові нація закодовує всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, свою самобутність.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 м. Калинівка.

22-23 лютого у стінах нашої школи учителями української мови Гетьман С.С., Кугай Ю. М., Киричук С. А., Захарчук О. М. проводилися різноманітні заходи, в яких активну участь брали діти. Учні 5-11 класів виготовили мовні кластери, у яких подали прислів’я та приказки про українську мову, вислови відомих людей про мову, розповіли історію свята та про місце української мови серед мов світу.

Цікаво і весело пройшов квест «Лабіринти мови» у 5 –А класі. Діти із захопленням мандрували станціями та виконували цікаві завдання. Пізнавальними та змістовними були лінгвістичний марафон у 6-Б класі, вікторина «Я це знаю» у 6-А класі та лінгвістична гра «Наша мова - калинова» у 5- Б класі.

Учні 8-А класу взяли участь у інтелектуально-розважальній грі «Мова – це важливо», у якій долали сходинки до лінгвістичного олімпу, співали пісень та декламували вірші.

Долучилися до святкування Дня рідної мови й учні початкових класів. У 3-Б класі відбувся конкурс малюнків «Я люблю рідну мову», а учні 3-А класу створювали мовні кластери.

Наші діти своїм прикладом показують, що означає любити, цінувати і вчити свою рідну мову. Їм цікаво розвивати свій словниковий запас, відкривати для себе щось нове у мові, вчитися правильно розмовляти. То чи не брати нам з них приклад?

02.03.2021 | Aдмін