Тиждень української мови

Мова – одне з багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію, є одним із основних джерел духовності, що пов’язує покоління, зберігає й утверджує їх у часі й просторі. Людина має завжди пам’ятати: звідки родом, де її коріння. Знання мови народу, серед якого ти живеш, – ознака культурної, освіченої людини, а знання рідної мови – священний обов’язок кожного.

Уже традиційно у першій декаді листопада в нашому навчальному закладі урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.

Упродовж тижня учителями-словесниками Гетьман С.С., Кугай Ю. М., Захарчук О.М., бібліотекарем Черняховською Г. С. було організовано низку заходів, до яких активно долучалися школярі.

Учні 9-11 класів стали учасниками Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Серед учнів 5-х класів проведено гру «Букв і слів». Цікаво, емоційно, насичено пройшли «Лінгвістичний квест» та «Творча майстерня знавців рідного слова» у 6-х класах. Учні 7 класу активно брали участь у грі «Спочатку було слово…». У 8 класах проведено «Мовний марафон». Десятикласники стали учасниками «Лінгвістичних забавок». Для учнів 3 -  А класу було організовано Свято рідної мови, у бібліотеці проведено урок «Мова – коштовний скарб народу»

Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у безмежний світ краси і принад рідної мови.

Всі учасники заходів залишилися задоволеними своєю працею, дізналися багато цікавого та оцінили значення рідної мови для українського народу.

19.11.2020 | Aдмін