Шевченківські дні 2020

Діла добрих оновляться,

діла злих загинуть.

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко – митець, чиє ім’я стало символом України. Його творчість – явище велике й вічне: Іван Дзюба свого часу напише, що це «голос нації».

Традиційно 10 березня вчителі української мови та літератури С.С. Гетьман, О.М. Захарчук, С.А. Киричук, Ю.М. Кугай організували й провели Шевченківські дні.

Відкриття святкових заходів розпочалося виставкою стіннівок, також протягом дня звучала підбірка пісень сучасних виконавців на слова Тараса Шевченка.

Учні 5-11 класів взяли участь у грі «… Діла добрих оновляться». Для них було підготовлено багато цікавинок. Розпочиналося все з математичної Шевченкіани: потрібно було розв’язати приклад й отриманий результат пов’язати з життям або творчістю Тараса Шевченка.

На другому етапі учні могли проявити себе як знавці творів Шевченка: потрібно було зробити фотоколаж із підготовлених матеріалів, установивши відповідність між назвою, цитатою та ілюстрацією одного твору.

На третьому етапі змагалися в конкурсі «Дешифрувальник»: розгадували закодований у криптографічному алгоритмі вислів геніального поета.

Цікавим для учнів було також завдання четвертого етапу, на якому потрібно було пов’язати Тараса Шевченка із сучасністю. Кобзар постав в образах і рок-музиканта, учасника подій Майдану, Будди, космонавта тощо. Учні називали образ, давали йому власну інтерпретацію.

12.03.2020 | Aдмін